Міжнародна науково-практична конференція “Хімічна технологія та інженерія” проводиться у Національному університеті “Львівська політехніка”, в Україні, у місті Львів.
Львів можна по праву вважати культурною столицею України. Місто Лева це чудове і унікальне місце, просочене духом старовини і багате на найнезвичайніщі пам’ятники архітектури та історії починаючи із бруківки затишних вуличок з красивими будинками, та закінчуючи гостинними жителями міста і доброзичливими офіціантами в не менше легендарних і оригінальних кафе.
Львів розташований в передгір’ях Карпат у верхів’ях річки Полтви, лівої притоки Західного Бугу, на західному кордоні України в 80 км від Польщі. Заснований в середині XIII ст. князем Данилом Галицьким і названий на честь його сина Лева. На місці міста, як розповідає історія Львова, існували поселення, з V починаючи століття нашої ери.
Це одне з найдивовижніших міст нашої країни, історичні пам’ятки якого не перестають дивувати своєю чарівністю, багатогранністю та неповторною цінністю. Площа Ринок – центр політичного, громадського, культурного і торгового життя міста протягом 500 років, серце Львова, історичний початок європеїзації України.
Площа Ринок у її сучасному вигляді – це нашарування архітектурних ідей багатьох творців і багатьох століть, які утім мають одну єдину особливість – незмінну узгодженість і гармонію. Тут від усіх будівель віє спокоєм, упевненістю, оптимізмом і людяністю епохи європейського ренесансу.
Усі кам’яниці площі різні й неповторні, але у той самий час наче споріднені між собою однією ідеєю. Кожна кам’яниця – окремий і завершений образ. Тут феноменально зіставлено величину будинків з людиною, і ми почуваємо себе ніби в оточенні дуже затишного інтер’єру. Будинки не надто високі й не надто малі, жоден з них не виривається із загального ансамблю своїми розмірами, висотою чи стилем. За свою історію місто ввібрало в себе найкращі культурні, архітектурні, мистецькі традиції Європи.
Завдяки своєму розташуванню Львів став сполучною ланкою між Західним і Східним регіоном, що сприятливо вплинуло на становлення міста як центру технічних інновацій, а саме: тут винайшли гас і гасову лампу, надрукували першу українську книгу, заснували першу в Україні пивоварню.
Історія львівських кав’ярень – це лише маленька частинка великого життя. Кому серед львів’ян не відомий Юрій Кульчицький, який призвичаївшись до кави віденців, спричинив справжній кавовий бум у Львові.
Про Львівські кав’ярні XVII – XIX ст. та кав’ярні XX ст. у найстаріших поціновувачів залишилось багато спогадів. Зокрема, відомо, що кава почала свій переможний похід на завоювання львівської публіки із цукерень.
Національний університет «Львівська політехніка» уже 200 років плекає свої наукові й педагогічні традиції. Це — один із найдавніших технічних вищих навчальних закладів Європи і перший такого типу в Україні. Пройшовши довгий і славний шлях свого становлення та розвитку, Львівська політехніка посіла гідне місце серед найавторитетніших вузів нашої держави. Її історія багата на видатні події та славні імена.
Головний корпус був споруджений у 1873–1877 рр. для Львівської Технічної академії за проектом архітектора Юліана Захарієвича. Будинок є характерним зразком навчального закладу періоду історизму, архітектура якого поєднує мотиви неокласицизму та італійського неоренесансу.
У ньому розташована й астрономічна обсерваторія, що діє донині. Фасад головного корпусу Львівської політехніки увінчаний трифігурною скульптурною композицією авторства професора Академії Леонарда Марконі. Алегоричні жіночі фігури символізують Інженерію, Архітектуру й Механіку — три факультети, що розташовувалися тоді в будівлі. На аттику великими латинськими літерами написано: LITTERIS ET ARTIBUS, що означає «Науками й Мистецтвом».
Актова зала головного корпусу Нацiонального унiверситету «Львiвська полiтехнiка» прикрашена 11 написаними олiєю картинами, якi створенi у 80-х роках позаминулого столiття видатним польським художником Яном Матейком.
Девятий, хімічний, корпус Львівської політехніки – це колишня хімічна лабораторія збудована у 1873-1876 рр. Архітектором будівлі теж був Юліан Захарієвич.
Споруда осібно розміщена на ділянці поблизу собору Святого Юра, позаду головного корпусу Львівської політехніки.
До зустрічі на конференції у Львівській політехніці!